PEČOVAT A NEBÝT NA TO SÁM
Pečujete dlouho a máte pocit, že jste na to sami? Lidi kolem Vás mají úplně jiné starosti a Vy možná máte pocit, že Vaše strasti nikoho nezajímají? Najděte společenství lidí, které spojuje péče o osobu blízkou. Využijte odlehčovacích služeb a odpočiňte si. Nechte si dobít baterky v kurzech pro pečující.
Pomůžeme Vám se zorientovat.
Databáze užitečných informací
Martina a Šimon
Náš běžný den závisí na mnoha faktorech, to je jako jestli je manžel doma nebo je v práci, jakou másměnu – ranní, odpolední, noční, zda je Šimon zdraví nebo nemocný. Kostrou celého dne je péče oŠimona, která začíná budíčkem v 7,00 hodin, vylézáme z postele, někdy je to šup šup, někdy je tona dlouhé přemlouvání,…
Číst dálKristína a Lojzík
Ráno mi zvoní budík v 6:20 hodin. Jsem ráda, že ho ještě dvakrát můžu vytípnout a vstát až o deset minut později, ve fantastickém světě snění jsou to minimálně dvě hodiny a pár zajímavých situací. Vyplížím se tiše jako myška, abych nevzbudila kluky. Máme tak malý byt, že spíme všichni v jednom pokoji, vedle sebe, každý ve…
Číst dálLenka z Liberce
1 DEN NE/OBYČEJNÉ PÉČE Nařizuji si budík na 4:15, abych mohla pracovat. Mám „štěstí“, že pracuji na homeoffice (částečný úvazek). Vstanu, vykradu se z pokoje jako myška, a mířím po tmě přes koupelnu rovnou k mému pracovnímu stolku. Technika občas nespolupracuje tak, jak má. Nicméně po 20 minutách a restartu nejen notebooku, vše běží. Začínám aktualizovat reportingy…
Číst dálMarkéta s Míšou
Přemýšlím o tom, jaký „jeden den“ vybrat a přiblížit realitu všedního dne pečujícího, v našem případě, rodiče tedy rodičů. Máme prožitých hodně „jednodní“, které by stálo za to popsat a když nad tím tak uvažuji, všechny ty dny mají něco společného, všechny ty naše dny prověřují především nás neformální pečující. Naši trpělivost, odhodlanost, odolnost, víru a…
Číst dálJyl a Charlie
Náročná, ale prospěšná cesta s Charlie. PŘEDMLUVA:Náročný průběh v těhotenství, předčasný porod (35,6 týdnu, žloutenka), asi do roka neklidný spánek (probouzení každou hodinu). Když bylo Charlie cca 2 roky všimla jsem si prvních příznaků zvláštního chování – vyhýbání očního kontaktů, žádný posun v řeči, minimální rozvoj, emoce jen v podobě pláče – vzteku. Jinak aspoň fyzicky…
Číst dálJeden rok – Jana a Tálie
Leden Krokodýlí slzy. „Není Ježíšek!!!“. Ufff, týden intenzivního přemýšlení, než jsme vydedukovali, že jde o projev emoce. Je jí líto, že nemá dárky a není slavnostní atmosféra Vánoc. Ta radost, že začíná vnímat a projevovat emoce a ta bezmoc, že jí nedokážu utěšit. Ale pozitivní věc je, že už zvládám noční zrychlení z nuly na sto…
Číst dálJana a Tálie
Už nepotřebuju budík. Stejně se vzbudím nejpozději v pět hodin. Jdu si uvařit první kafe, zapnout myčku, ke které už se mi večer nechtělo a přehodit prádlo v pračce a sušičce. Popíjím kafe, koukám do diáře a ladím ho s telefonem. Dneska v osm logopedie, takže vymyslet termíny vždy ob týden. Napíšu e-maily ostatním terapeutům a doktorům v naší „pozitivní…
Číst dálPavlína a Martin
Můj den začíná okolo 7 hod. ranní. Postavím vodu na čaj a vezmu si léky, které se s přibývajícími léty nějak navyšují. Chystám synovi Martinovi snídani. Martinovi je 29 let a je autista. Budí se pravidelně okolo 8 hodiny, pokud však nemá noc, kdy nespí (což se občas stane). K snídani má rád kukuřičné chleby…
Číst dálDana a Filip
Jmenuji se Dana, jsem rozvedená a starám se o 2 děti. Dcera Jessica má psychické problémy, ale už se to nějak stabilizovalo. Syn Filip, tomu je 19 let a má Mukopolysacharidózu 2.typu. Projevilo se to hlavně tím, že ze střední mentální retardace se dostal do hluboké mentální retardace, přestal mluvit, sám se nenají, neřekne si,…
Číst dálPošlete nám tip
Chybí vám na stránkách nějaké téma? Pošlete nám tip a my ho pro vás zpracujeme.