Archiv měsíce Leden 2021
Pečujeme o člověka s demencí
Iniciativa Pečuj doma vypsala na únor 2021 hned dva on-line kurzy na téma péče o člověka s demencí. Kurz je zdarma a přihlásit se na něj můžete zde. Co se v kurzu naučíte: rozpoznat demenci a včasně ji diagnostikovat určit, jaké chování a proměny jsou ovlivněny demencí poskytovat specifickou péči, která vede k pozitivním výsledkům správně…
Číst dáleVolnočasové aktivity pro děti s PAS, ADHD
Hledáte pro své děti volnočasové využití? Pokud jste z Prahy, nebo z Plzně můžete využít nabídky spolku KOMPASproPAS, z. s.Vybírat můžete mezi plaváním, jógou, muzikohrátkami a dalšími. Bližší informace včetně přihlášek najdete ZDE. ZDROJ: KOMPASproPAS
Číst dáleInkluzivní vzdělávání
Rozhovor Apoleny Rychlíkové s Lenkou Hečkovou z České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání. Jaký je přístup státu k znevýhodněným dětem, panuje hysterii kolem inkluze a jaké jsou dopady koronaviru na rodiny, které pečují o děti se speciálními potřebami. Poslechněte si v podcastu Kvóty na webu Alarmu ZDROJ: A2ALARM
Číst dálePéče o člověka s demencí
Glenner, Joy A. a kol.Portál, 2012 Průvodce pro rodinné příslušníkyPéče o člověka, který trpí nějakou formou demence, stojí hodně úsilí. Je třeba přecházet různým nehodám, zajistit problematická místa v domácnosti a zabezpečit člověku s demencí i sobě samému co nejbezpečnější prostředí a zároveň se seniorem, jehož duševní schopnosti a praktické dovednosti postupně mizí, jednat adekvátně…
Číst dáleJeden den – Jarmila a Dorka
„Dobrý den, mám tady desetiletou holčičku, měla dneska už pět epileptických záchvatů, má teplotu, odmítá chodit a už se bojím ji převážet do nemocnice sama. Můžete prosím přijet?“ Je pět hodin odpoledne a já volám pro dceru rychlou záchrannou službu. Dcera má jeden z vážných epileptických syndromů a pokaždé když má teplotu, hrozí, že se epileptické záchvaty rozjedou, budou se kupit a nakonec nepůjdou zastavit. Dnes má teploty…
Číst dáleJeden den -Klára a Kryštof
Dnešní den začíná jako tradičně. V 6,20 zvoní budík, který ohlašuje, že i přes tmu venku je třeba vstát a vykročit do reality všedního dne. Dcera jako pravidelně není k probuzení. Pokud nemá velkou motivaci, třeba výlet s družinou, kdy je schopná vstát v šest hodin a všechny nás budit, vstává velmi nerada. Vzhledem k tomu, že spí nahoře na dvoupatrové posteli, dá mi celkem…
Číst dáleJeden den – Eva a nedopitá ranní káva
Některé dny jsou povedené. Na jejich konci mám dobrý pocit z toho, jak se věci dařily a kolik jsem toho stihla. A pak jsou dny špatné. Takový nepodařený den začne většinou již v brzkých ranních hodinách, kdy mého čtyřletého syna něco vyruší ze spánku. Tím končí i můj spánek. Už jen nedostatečné vyspání se odráží na odolnosti, trpělivosti, energii všech. Spát několik let jen malý počet…
Číst dálePéče o dítě s poruchami hybnosti
Obecně prospěšná společnost Meridiem v únoru zahajuje Seminář pro pečeující na téma Péče o dítě s poruchami hybnosti. Kurz je bezplatný a pomůže Vám při každodenní domácí péči zohlednit potřeby dítěte, ale i Vás jako pečovatele. Zdroj a bližší informace ZDE
Číst dálePomáhat! Ale jak?
Sdružení Girasole, v lednu zahajuje Vzdělávací program pro pečující z Brna. Program jednoho běhu je rozdělen do 14 sobotních přednášek s cílem přinést domácím pečujícím poznatky oborů klinické psychologie a psychiatrie, pastorace a spirituality nemocných, lékařské a zdravotnické etiky, vybrané kapitoly paliativní, symptomatické, kurativní medicíny a osvojit si psychosociální dovednosti (empatii, komunikaci, asertivitu) a zásady krizové intervence,…
Číst dále